ECOMBI SOLAR

sTATICKÁ akumulačná kachla S WIFI OVLÁDANÍM

Statické akumulačné kachle Ecombi Solar majú prispôsobené ovládanie, aby mohli efektívne využívať elektrickú energiu z fotovoltických panelov. V prípade, ak sa kachle nevedia nabiť z tejto vyprodukovanej energie, čerpajú elektriku počas nízkeho tarifu.

Celý proces navyše riadite cez aplikáciu, takže máte prehľad o tom ako kachle pracujú kdekoľvek sa nachádzate. Potrebujete len pripojenie k internetu.

Akumulačné kachle Ecombi Solar s ovládaním cez aplikáciu a využiteľným zdrojom energie z fotovoltaických panelov. Revolučné riešenie elektrického vykurovania minimalizuje Vaše náklady na elektriku.

ÚSPORNÁ PREVÁDZKA

Ako to funguje? „Povinným“ príslušenstvom pre tieto akumulačné kachle je takzvaný Solar Box, ktorý obsahuje modul, ktorý prepája zariadenie s aplikáciou a dva elektromery. Jeden z nich meria množstvo vyprodukovanej dostupnej elektriky z fotovoltických panelov a druhý meria spotrebu domácnosti. Merače spotreby sú schopné komunikovať so zariadením Ecombi Solar a dávajú mu impulz k nabíjaniu v prípade, že zaznamenajú nevyužívané nadbytky z fotovoltickej produkcie.

Čo v prípade, že moje panely nevyrábajú v rámci dňa dostatok? Kachle vždy môžete nastaviť tak, aby sa dobíjali aj mimo čerpania nadbytkov z fotovoltiky. Túto dobu dobíjania viete nastaviť na časy, kedy čerpáte z elektrárne nízky tarif v rámci sadzby elektriny. Navyše si môžete nastaviť aj percentuálnu hranicu, do ktorej sa kachle majú pri odbere bežnej elektriky nabiť.

Vďaka vysoko kvalitným izolačným materiálom (Microtherm – používa sa v lietadlách) a kvalitným keramickým blokom (vysoká hustota) dokážu teplo udržať a postupne uvoľňovať podľa potreby nadmieru dlhú dobu. Preto sú akumulačné kachle Gabarrón zaraďované medzi najlepšie na trhu.

V akumulačných kachliach Gabarrón sa používajú až 3 rôzne tepelné izolácie:

 1. MICROTHERM – jeden z najúčinnejších izolačných materiálov na trhu. Vzhľadom na svoju nízku vodivosť a vysokú tepelnú odolnosť, je mimoriadne účinným aj pri vysokých teplotách. Zabraňuje tepelným stratám a udržuje nízku vonkajšiu povrchovú teplotu zariadenia.
 2. VERMIKULIT – je ľahký a napriek tomu veľmi účinný izolačný materiál s ohňuvzdornými vlastnosťami.
 3. KERAMICKÉ VLÁKNO – má vynikajúcu odolnosť voči vysokým teplotám a teplotným cyklom. Neobsahuje žiadne organické spojivo, čo umožňuje vylúčenie nepríjemných pachov počas nabíjacích cyklov.

Akumulačné bloky v kachliach Gabarrón tvorí materiál MAGNETIT, ktorý má najvyššiu hustotu a kapacitu pre akumuláciu tepla. Zabraňuje praskaniu blokov pri vysokých teplotách a zabezpečuje väčšiu koncentráciu tepla.

INŠTALÁCIA

Montáž akumulačných kachlí Gabarrón je veľmi jednoduchá. Montujú sa na zem a okrem toho sa z bezpečnostného hľadiska upevňujú aj k stene (nehrozí prevrátenie). Súčasťou nie je elektrický napájací vodič. Všetky typy je možné napojiť na jednu fázu (230-240V). Pre funkčnosť systému je ideálne mať dvojtarifné zásuvky, ktoré umožnia zariadeniam čerpanie elektrickej energie len počas nízkej tarify v prípade, že kachle nečerpajú energiu z fotovoltiky.

Zariadenie a keramické bloky sú dodávané osobitne vo viacerých balíkoch (takto nie je problém s veľkou váhou).

CHARAKTERISTIKA

 • statické akumulačné kachle s programovaním a wifi ovládaním a zabudovaným termostatom
 • využívajú nadbytky z vlastnej produkcie elektrickej energie
 • ak je to potrebné, dobíjajú sa aj v období nízkeho tarifu
 • LCD displej s pokročilými funkciami a zámkom klávesnice
 • denné a týždenné programovanie
 • kompatibilné s Amazon Alexa a Google Assistant
 • kachle môžu cez aplikáciu ovládať aj viacerí používatelia
 • detekcia otvoreného okna a adaptívny štart
 • ochrana proti prehriatiu
 • integrovaná špirála ako náhradný zdroj vykurovania (konvekcia)
 • hliníková konštrukcia a epoxidový nástrek RAL 9010
 • pre správne fungovanie nutné príslušenstvo – Solar Box