RXE Plus

programovateľný digitálny radiátor

Elektrické radiátory Gabarrón RXE Plus prinášajú okrem prepracovaného elegantného dizajnu aj pohodlné komfortné ovládanie a hlavne energeticky úspornú prevádzku pre zákazníkov, ktorí vyhľadávajú modernú klasiku.

Technológia EcoSeco nevyužíva na vykurovanie žiadne teplonosné tekutiny.

 

 

 

V ponuke sú v rôznych výkonoch od 500 do 1500W. Ovládanie prebieha digitálne cez displej nastavením požadovanej teploty, ktorú si radiátor bude v danej miestnosti presne udržiavať. V regulácii je možné nastavenie týždenného programu, ktorý umožňuje automatické nastavenie rôznych teplôt pre každú hodinu a každý deň v týždni.

Výroba elektrických radiátorov Gabarrón RXE Plus je výrazne zameraná na dosiahnutie čo najvyššej energetickej úspory, pričom sa ale nezabudlo ani na tichú komfortnú prevádzku a pekný vzhľad.

Plne automatizované elektrostatické práškové lakovanie zaručuje perfektnú povrchovú úpravu proti starnutiu a korózii.

Ako je možné, že úspora energie môže dosiahnuť až 30%?

Technológia ETCO (Electronic Triac Control Optimizer) prináša inovačné riešenie pre optimalizáciu odberu elektrickej energie počas vykurovania. ETCO spolupracuje so zabudovaným termostatom a usmerňuje odber elektriny formou výpočtu potrebného príkonu na udržiavanie nastavenej teploty.

Vynikajúce akumulačné vlastnosti tiež výrazne prispievajú k úspornej prevádzke radiátorov Gabarrón. Príklad: keď z elektrickej siete odpojíme bežný plechový elektrický konvektor, tak vychladne za 3 minúty. Ak spravíme to isté s radiátorom Gabarrón, tak vychladnutie prichádza až po 20-30 minútach. Tým pádom sa predlžujú prevádzkové úseky, počas ktorých si radiátory držia teplotu bez odberu elektrickej energie.

Vysoko kvalitná hliníková konštrukcia umožňuje prirodzené prúdenie teplého vzduchu a poskytuje dokonalé rozloženie tepla v miestnosti. Radiátory Gabarrón využívajú 100% spotrebovanej energie a takto nedochádza k nevyužitému čerpaniu elektriky. Prenos tepla prebieha cez veľkoplošný hliníkový povrch (predný kryt) s maximálnym kalorickým výkonom. Predná strana je z liateho hliníka so zvrásneným povrchom.  Tento zvrásnený povrch zvyšuje efektivitu odovzdávania tepla sálaním, keďže vďaka týmto vlnám je hliníkový povrch zväčšený o 50%.

Spoľahlivosť je dôležitá! Predstavte si, že na chate si nastavíte vykurovacie zariadenia na temperovanie (udržiavanie teploty napr. na 5°C). Na chatu sa vrátite o mesiac a zistíte, že ju vykurujete zbytočne na 22°C, a to len kvôli tomu, že vypadol na hodinu elektrický prúd a vykurovacie zariadenie sa resetovalo do výrobných nastavení. Toto sa pri radiátoroch Gabarrón RXE Plus nemôže stať. Sú totiž vybavené zabezpečovacím systémom, ktorý je schopný udržiavať nastavené hodnoty v pamäti až rok.

V radiátoroch RXE Plus nechýba ani detektor otvorených okien. Ak je aktivovaná funkcia detekcie otvorených okien, radiátor sa automaticky vypne v prípade náhleho poklesu teploty v miestnosti. Ak radiátor zistí pokles teploty o 2,4°C v priebehu 4 minút, vypne sa. Po 30 minútach sa radiátor vráti do predchádzajúceho režimu prevádzky.

Viac informácií nájdete v Katalógu.

Montáž radiátorov je veľmi jednoduchá a prebieha uchytením na nástenné konzoly (obsah balenia). Z hľadiska elektrického pripojenia sú radiátory vybavené káblom s dĺžkou 1m ukončené vidlicou. Kábel sa nachádza na pravej strane radiátora (ak stojíme oproti), čiže na tej strane, kde je ovládací panel.

CHARAKTERISTIKA

 • ErP ready (viac informácií v sekcii CERTIFIKÁTY)
 • zabudovaný termostat sledujúci teplotu v miestnosti (odchýlka +/- 0,1 °C)
 • možnosť denného/týždenného programu
 • voľba režimu: Denný, Nočný, Proti zamrznutiu – temperovanie
 • digitálny displej, ktorý zobrazuje čas, izbovú teplotu, požadovanú teplotu a systémové hlásenia
 • funkcia detekcie otvorených okien
 • bezpečnostný spínač
 • hliníkový povrch s epoxidovým náterom (dvojzložková farba z epoxidovej živice na trvalé a vodotesné nátery)
 • zámok klávesnice
 • zvrásnený hliníkový povrch
 • naklonené vrchné mriežky

VÝHODY

 • nehrozí riziko úniku kvapaliny
 • rýchlejšie dosiahnutie požadovanej teploty v miestnosti
 • riadené a optimalizované odovzdávanie tepla
 • predný povrch odovzdáva viac tepla ako zadný, čo znižuje tepelné straty
 • šetrnosť k životnému prostrediu
 • až o 30% väčšia účinnosť – v porovnaní s konvenčným vykurovaním