RFE Plus

OLEJOVÝ programovateľný digitálny radiátor

Vysoko kvalitné elektrické radiátory plnené špeciálnou ekologickou olejovou kvapalinou EcoFluid. Radiátory majú výnimočné akumulačné vlastnosti s dlhým udržiavaním tepla s nízkou spotrebou elektrickej energie. Prinášajú jednoduché, úsporné a zároveň estetické riešenie, ktoré určite splní Vaše očakávania.

 

 

Olejové radiátory Gabarrón sú absolútne bezúdržbové. Olej je ich súčasťou od samotnej výroby a nikdy si nevyžaduje doplnenie, údržbu ani výmenu. V ponuke sú v rôznych výkonoch od 500 do 2000W. Ovládanie prebieha digitálne cez displej nastavením požadovanej teploty, ktorú si radiátor bude v danej miestnosti presne udržiavať. V regulácii je možné nastavenie týždenného programu, ktorý umožňuje automatické nastavenie rôznych teplôt pre každú hodinu a každý deň v týždni.

Výroba eletrických radiátorov Gabarrón je výrazne zameraná na dosiahnutie čo najvyššej energetickej úspory, pričom sa ale nezabudlo ani na tichú komfortnú prevádzku a pekný vzhľad.

Plne automatizované elektrostatické práškové lakovanie zaručuje perfektnú povrchovú úpravu proti starnutiu a korózii.

Ako je možné, že úspora energie môže dosiahnuť až 30%?

Ekologická olejová kvapalina EcoFluid má mimoriadne nízku minerálnu viskozitu a vynikajúce vlastnosti pre dlhú akumuláciu tepla. Tým je výrazne zvyšovaný kalorický výkon vykurovania.

Technológia ETCO (Electronic Triac Control Optimizer) prináša inovačné riešenie pre optimalizáciu odberu elektrickej energie počas vykurovania. ETCO spolupracuje so zabudovaným termostatom a usmerňuje odber elektriny formou výpočtu potrebného príkonu na udržiavanie nastavenej teploty.

Vynikajúce akumulačné vlastnosti tiež výrazne prispievajú k úspornej prevádzke radiátorov Gabarrón. Príklad: keď z elektrickej siete odpojíme bežný plechový elektrický konvektor, tak vychladne za 3 minúty. Ak spravíme to isté s radiátorom Gabarrón, tak vychladnutie prichádza až po 20-30 minútach. Tým pádom sa predlžujú prevádzkové úseky, počas ktorých si radiátory držia teplotu bez odberu elektrickej energie.

Vysoko kvalitná hliníková konštrukcia umožňuje prirodzené prúdenie teplého vzduchu a poskytuje dokonalé rozloženie tepla v miestnosti. Radiátory Gabarrón využívajú 100% spotrebovanej energie a takto nedochádza k nevyužitému čerpaniu elektriky. Prenos tepla prebieha cez veľkoplošný hliníkový povrch (predný kryt) s maximálnym kalorickým výkonom.

Spoľahlivosť je dôležitá! Predstavte si, že na chate si nastavíte vykurovacie zariadenia na temperovanie (udržiavanie teploty napr. na 5°C). Na chatu sa vrátite o mesiac a zistíte, že ju vykurujete zbytočne na 22°C, a to len kvôli tomu, že vypadol na hodinu elektrický prúd a vykurovacie zariadenie sa resetovalo do výrobných nastavení. Toto sa pri radiátoroch Gabarrón RFE nemôže stať. Sú totiž vybavené zabezpečovacím systémom, ktorý je schopný udržiavať nastavené hodnoty v pamäti až rok.

V radiátoroch RFE Plus nechýba ani detektor otvorených okien. Ak je aktivovaná funkcia detekcie otvorených okien, radiátor sa automaticky vypne v prípade náhleho poklesu teploty v miestnosti. Ak radiátor zistí pokles teploty o 2,4°C v priebehu 4 minút, vypne sa. Po 30 minútach sa radiátor vráti do predchádzajúceho režimu prevádzky.

Viac informácií nájdete v Katalógu.

Montáž radiátorov je veľmi jednoduchá a prebieha uchytením na nástenné konzoly (obsah balenia). Z hľadiska elektrického pripojenia sú radiátory vybavené káblom s dĺžkou 1m bez vidlice (koncovka). Kábel sa nachádza na pravej strane radiátora (ak stojíme oproti), čiže na tej strane, kde je ovládací panel.

CHARAKTERISTIKA

 • ErP ready (viac informácií v sekcii CERTIFIKÁTY)
 • zabudovaný termostat sledujúci teplotu v miestnosti (odchýlka +/- 0,1 °C)
 • možnosť denného/týždenného programu
 • voľba režimu: Denný, Nočný, Proti zamrznutiu – temperovanie
 • digitálny displej, ktorý zobrazuje čas, izbovú teplotu, požadovanú teplotu a systémové hlásenia
 • funkcia detekcie otvorených okien
 • bezpečnostný spínač
 • hliníkový povrch s epoxidovým náterom (dvojzložková farba z epoxidovej živice na trvalé a vodotesné nátery)
 • zámok klávesnice

VÝHODY

 • ekologická olejová kvapalina pre zvýšenie tepelnej zotrvačnosti
 • rýchlejšie dosiahnutie požadovanej teploty v miestnosti
 • riadené a optimalizované odovzdávanie tepla
 • predný povrch odovzdáva viac tepla ako zadný, čo znižuje tepelné straty
 • šetrnosť k životnému prostrediu
 • až o 30% väčšia účinnosť – v porovnaní s konvenčným vykurovaním