INGENIUM

OLEJOVÝ programovateľný digitálny radiátor

Riadenie vykurovacieho systému cez WiFi. Maximálny komfort a úspora v spotrebe el. energie, prispôsobením vykurovania Vašim potrebám.

Plnené sú ekologickou olejovou kvapalinou EcoFluid s nízkou viskozitou a s vynikajúcimi vlastnosťami pre dlhé udržiavanie tepla.

 

 

 

Olejové radiátory Gabarrón sú absolútne bezúdržbové. Olej je ich súčasťou od samotnej výroby a nikdy si nevyžaduje doplnenie, údržbu ani výmenu. V ponuke sú v rôznych výkonoch od 500 do 2000 W.

G Control Systém umožňuje spotrebiteľovi riadenie a reguláciu vykurovacieho systému odkiaľkoľvek a kedykoľvek cez WIFI. Spotrebiteľ takto získava plný prístup k riadeniu radiátorov pomocou internetového pripojenia prostredníctvom PC zariadení či smartfónov a tabletov Android a iOS. Vďaka voľne prístupnej aplikácii je možné nielen z diaľky ovládať rôzne teplotné nastavenia, ale aj získavať informácie o spotrebe všetkých radiátorov vo vykurovacom systéme.

  • Pre možnosť ovládania radiátorov INGENIUM cez Wifi je nevyhnutné doobjednať internetovú bránu G CONTROL HUB.
  • Pre získavanie informácií o spotrebe jednotlivých radiátorov INGENIUM je potrebné doobjednať okrem internetovej brány G CONTROL HUB aj elektromer G CONTROL PM.

Viac informácií o WiFi ovládaní, aj podrobný popis funkcií radiátorov Ingenium nájdete v Katalógu.

Výroba elektrických radiátorov Gabarrón Ingenium je výrazne zameraná na dosiahnutie čo najvyššej energetickej úspory, pričom sa ale nezabudlo ani na tichú komfortnú prevádzku a pekný vzhľad. Radiátory Ingenium sú vyrobené z komponentov najvyššej kvality, majú zabudovaný veľmi presný priestorový termostat a majú mimoriadne elegantné štíhle línie.

Plne automatizované elektrostatické práškové lakovanie zaručuje perfektnú povrchovú úpravu proti starnutiu a korózii.

Ako je možné, že úspora energie môže dosiahnuť až 30%?

Ekologická olejová kvapalina EcoFluid má mimoriadne nízku minerálnu viskozitu a vynikajúce vlastnosti pre dlhú akumuláciu tepla. Tým je výrazne zvyšovaný kalorický výkon vykurovania.

Technológia ETCO (Electronic Triac Control Optimizer) prináša inovačné riešenie pre optimalizáciu odberu elektrickej energie počas vykurovania. ETCO spolupracuje so zabudovaným termostatom a usmerňuje odber elektriny formou výpočtu potrebného príkonu na udržiavanie nastavenej teploty.

Vynikajúce akumulačné vlastnosti tiež výrazne prispievajú k úspornej prevádzke radiátorov Gabarrón. Príklad: keď z elektrickej siete odpojíme bežný plechový elektrický konvektor, tak vychladne za 3 minúty. Ak spravíme to isté s radiátorom Gabarrón, tak vychladnutie prichádza až po 20-30 minútach. Tým pádom sa predlžujú prevádzkové úseky, počas ktorých si radiátory držia teplotu bez odberu elektrickej energie.

Vysoko kvalitná hliníková konštrukcia umožňuje prirodzené prúdenie teplého vzduchu a poskytuje dokonalé rozloženie tepla v miestnosti. Radiátory Gabarrón využívajú 100% spotrebovanej energie a takto nedochádza k nevyužitému čerpaniu elektriky. Prenos tepla prebieha cez veľkoplošný hliníkový povrch (predný kryt) s maximálnym kalorickým výkonom.

V radiátoroch Ingenium nechýba ani detektor otvorených okien. Ak je aktivovaná funkcia detekcie otvorených okien, radiátor sa automaticky vypne v prípade náhleho poklesu teploty v miestnosti. Ak radiátor zistí pokles teploty o 2,4°C v priebehu 4 minút, vypne sa. Po 30 minútach sa radiátor vráti do predchádzajúceho režimu prevádzky.

Radiátory Ingenium sú ErP ready – viac informácií v sekcii CERTIFIKÁTY.

Montáž radiátorov je veľmi jednoduchá a prebieha uchytením na nástenné konzoly (obsah balenia). Z hľadiska elektrického pripojenia sú radiátory vybavené káblom s dĺžkou 1m ukončené vidlicou. Kábel sa nachádza na pravej strane radiátora (ak stojíme oproti), čiže na tej strane, kde je ovládací panel.

PC verzia aplikácie ELNUR WiFi Control:

ELNUR WiFi Control – Android:

ELNUR WiFi Control – Apple: