DILIGENS

programovateľný digitálny radiátor, WiFi ovládanie

Riadenie vykurovacieho systému cez WiFi. Maximálny komfort a úspora v spotrebe el. energie, prispôsobením vykurovania Vašim potrebám.

Technológia EcoSeco nevyužíva na vykurovanie žiadne teplonosné tekutiny.

 

Výroba elektrických radiátorov Gabarrón DILIGENS je výrazne zameraná na dosiahnutie čo najvyššej energetickej úspory, pričom sa ale nezabudlo ani na tichú komfortnú prevádzku a pekný vzhľad. Radiátory DILIGENS sú vyrobené z komponentov najvyššej kvality, majú zabudovaný veľmi presný priestorový termostat, neobsahujú žiadnu teplonosnú tekutinu a majú mimoriadne elegantné zaoblené línie. V ponuke sú v rôznych výkonoch od 500 do 2000 W.

Zabudovaný G Control Systém umožňuje spotrebiteľovi riadenie a reguláciu vykurovacieho systému odkiaľkoľvek a kedykoľvek cez WiFi. Spotrebiteľ takto získava plný prístup k riadeniu radiátorov pomocou internetového pripojenia prostredníctvom PC zariadení či smartfónov a tabletov Android a iOS. Vďaka voľne prístupnej aplikácii je možné nielen z diaľky ovládať rôzne teplotné nastavenia, ale aj získavať informácie o spotrebe všetkých radiátorov vo vykurovacom systéme.

  • Pre možnosť ovládania radiátorov DILIGENS cez Wifi je nevyhnutné doobjednať internetovú bránu G CONTROL HUB.
  • Pre získavanie informácií o spotrebe jednotlivých radiátorov DILIGENS je potrebné doobjednať okrem internetovej brány G CONTROL HUB aj elektromer G CONTROL PM.

PC verzia aplikácie ELNUR WiFi Control:

Aplikácia pre Smart zariadenia je dostupná na:

Viac informácií o WiFi ovládaní, aj podrobný popis funkcií radiátorov nájdete v KATALÓGU radiátorov DILIGENS.

Technológia ETCO (Electronic Triac Control Optimizer) prináša inovačné riešenie pre optimalizáciu odberu elektrickej energie počas vykurovania. ETCO spolupracuje so zabudovaným termostatom a usmerňuje odber elektriny formou výpočtu potrebného príkonu na udržiavanie nastavenej teploty.

Vynikajúce akumulačné vlastnosti tiež výrazne prispievajú k úspornej prevádzke radiátorov Gabarrón. Príklad: keď z elektrickej siete odpojíme bežný plechový elektrický konvektor, tak vychladne za 3 minúty. Ak spravíme to isté s radiátorom Gabarrón, tak vychladnutie prichádza až po 20-30 minútach. Tým pádom sa predlžujú prevádzkové úseky, počas ktorých si radiátory držia teplotu bez odberu elektrickej energie.

Vysoko kvalitná hliníková konštrukcia umožňuje prirodzené prúdenie teplého vzduchu a poskytuje dokonalé rozloženie tepla v miestnosti. Radiátory Gabarrón využívajú 100% spotrebovanej energie a takto nedochádza k nevyužitému čerpaniu elektriky. Prenos tepla prebieha cez veľkoplošný hliníkový povrch (predný kryt) s maximálnym kalorickým výkonom.

V radiátoroch DILIGENS nechýba ani detektor otvorených okien. Ak je aktivovaná funkcia detekcie otvorených okien, radiátor sa automaticky vypne v prípade náhleho poklesu teploty v miestnosti. Ak radiátor zistí pokles teploty o 2,4°C v priebehu 4 minút, vypne sa. Po 30 minútach sa radiátor vráti do predchádzajúceho režimu prevádzky.

Radiátory DILIGENS sú ErP ready – viac informácií v sekcii CERTIFIKÁTY.

Montáž radiátorov je veľmi jednoduchá a prebieha uchytením na nástenné konzoly (obsah balenia). Z hľadiska elektrického pripojenia sú radiátory vybavené káblom s dĺžkou 1m ukončené vidlicou. Kábel sa nachádza na pravej strane radiátora (ak stojíme oproti), čiže na tej strane, kde je ovládací panel.